Zdraví na talíři!!!
Zdraví na talíři!!!
A jsem tu opět s dalším, podle velmi zajímavým, tématem. Týkat se bude dalšího skvělého produktu korporace TianDe, a to Mycího prostředku na nádobí na základě mýdlového ořechu z řady Ekosféra.
Ano, jde o eko produkt a hlavně, skvělý produkt!!! Skvělé na něm je, že lze používat nejen na nádobí, ale místo jakýchkoliv jiných čisticích prostředků, takže i klidně na umývání oken (to jsem už zkoušela a super, nebylo potřeba ani žádné leštění, jen jsem po umytí okna otřela papírovou utěrkou a byly jako nové ;-)), na vytírání podlahy, umývám s ním i toaletu a koupelnu… prostě všestranné použití :-)
Místo chemie z továren mýdlo z plodů stromu!!!
Mycí prostředek na nádobí z řady Ekosféra byl vytvořen na bázi přírodních mycích látek – saponinů (z lat.sapo – mýdlo), které jsou obsaženy ve slupce mýdlového ořechu.
Mycí prostředek od společnosti TianDe je účinný a jemný:
- kvalitně odstraňuje nečistoty, zbytky jídla, tuku
- neutralizuje bakterie a nepříjemný zápach
- lehce se úplně smývá z nádobí
- zachovává přirozenou pH rovnováhu pokožky a na rozdíl od syntetických mycích prostředků nevyvolává zásaditou reakci, Vaše ruce a nehty zůstanou krásné a zdravé i při dlouhodobém kontaktu s vodou.
Jako mýdlový ořech se označují plody stromů rodu Sapindus, které rostou v tropických a subtropických oblastech. Ve skutečnosti plodem není ořech, ale bobule, jejíž slupka postupně tvrdne. Právě ta obsahuje čistící látky zvané saponiny.
Omyvatelnost mycího prostředku „Ekosféra“ 30x převyšuje omyvatelnost konkurenčních mycích prostředků uváděných na trh (výzkumy byly prováděny ve federálním vědeckém rozpočtovém zařízení „Novosibiřský vědeckovýzkumný institut hygieny“ ruského úřadu na ochranu spotřebitelů Rospotrebnadzor).
Výrobci spotřební chemie nám nabízejí prostředky na mytí nádobí s nejrůznějšími vůněmi (ovoce, květin…) a my je ochutnáváme!!! Přesně tak, skutečně ochutnáváme!!! Nádobí umyté syntetickými mycími prostředky sice kazí chuť jídla, ale chemie se natolik „přejedla“, že to už ani nevnímáme… Experimentálně bylo prokázáno, že k úplnému smytí syntetického čisticího prostředku je třeba oplachovat talíř pod tekoucí vodou asi 100x a nakonec ještě utřít utěrkou. Existuje ovšem i alternativní způsob, který se používá v chemických laboratořích k čištění pracovních nástrojů, a to ošetření nádobí chromovou směsí nebo kalení v plamenu hořáku :-D :-D :-D
Dovedete si představit, kolik agresivních chemických látek se dostane do našeho žaludku, uvážíme-li, že statisticky průměrná rodina ročně umyje až 8000 talířů, 18000 příborů, 8000 skleniček a stejný počet talířků???!!!
Pokud se do trávicího traktu náhodou dostanou saponiny, mění se bez nepříjemných důsledků. S úspěchem se používají v potravinářském průmyslu při výrobě chalvy (orientální cukrovinka), perlivých nápojů atd.
Úspora od TianDe
Většina z nás se domnívá, že více pěny znamená lepší čistící vlastnosti mycího prostředku. Ve skutečnosti žádná přímá souvislost není. Ale o obsahu agresivních chemických látek svědčí bohatá pěna dost jasně. Představte si, jak tekutina, jejíž 1 kapka vytvoří bohatou pěnu na celou hromadu nádobí, „umývá“ náš žaludek a jiné orgány… :-(
Saponiny, které vytvářejí podstatně méně pěny než syntetické povrchově aktivní látky, krásně myjí nádobí. Mycím prostředkem Ekosféra je možné mýt zeleninu, bylinky, bobule a ovoce a poté je v klidu jíst bez odstranění slupky!!! Prostředek na základě mýdlového ořechu odstraní nejen nečistoty, ale díky antibakteriálním vlastnostem saponinů také mikroby!!!
Je dokázáno, že mycí prostředek na nádobí na základě mýdlového ořechu Ekosféra nedráždí pokožku a oči!
Složení mycího prostředku na nádobí na základě mýdlového ořechu.
Výtažek z plodů rostliny rodu Sapindus – je zdrojem přírodních pěnidel – saponinů.
Kokoglukosid – je jemný mycí prostředek rostlinného původu, který je 100% biologicky rozložitelný a vyrábí se fermentací cukru, kukuřice a kokosového oleje.
Citronový olej a kyselina citronová – jsou přírodní aromata a konzervanty.
Euxyl – je inovativní „zelený“ konzervant používaný v ekologických prostředcích, jehož účinnost je srovnatelná s parabeny. Působí na kvasinky a bakterie, což umožňuje podstatně snížit dávkování konzervantu. Používá se zejména v prostředcích k péči o ústní dutinu, velmi populární je v dětské kosmetice.
A ještě jedna taková perlička na závěr :-) Nákupem mycího prostředku na nádobí na základě mýdlového ořechu přispíváte na vysazení jednoho jehličnatého stromu! :-)
Tak co? Už jste se také rozhodli, který mycí prostředek budete používat? ;-)