DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Přírodní kosmetika z Tibetu

Bylinné čaje

 

 

Bylinné čaje

 

Nedotčené byliny z Ujmonského údolí horského Altaje.

Byliny, které jsou v nich obsaženy, mají velký léčivý účinek právě proto, že rostou v údolích, která mají silný energetický potenciál. Sběr se provádí podle lunárního kalendáře a je přísně kontrolovaný a prováděný zkušenými sběrači. Každý čaj má svoji hlavní bylinu, tzv. Imperátora, dále tzv. Premiéra, který podporuje účinky hlavní byliny, a pak jsou to tzv. Ministři, kteří mají za úkol neutralizovat negativní vlastnosti hlavní byliny a zároveň doplnit účinek čaje o své schopnosti, a nakonec tzv. Velvyslanci, kteří se postarají o dobrý rozvod do patřičných orgánů.

Čaje je nejlépe pít na podzim a na jaro, což je vhodné období pro očistu těla a celkovou detoxikaci. Není vhodné je pít v létě při aktivním pobytu na slunci, protože některé byliny, např. třezalka, se nedoporučují při slunění. Užívání čajů má i své kontraindikace:

- obecně nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy!!!

- při užívání antidepresiv, léků na vysoký tlak, na srdce a na ledviny, nebo pokud máte kardiostimulátor - nutno konzultovat předem s lékařem

- OBECNĚ PLATÍ, ŽE POKUD UŽÍVÁTE PRAVIDELNĚ NĚJAKÉ LÉKY, JE POTŘEBA SE PORADIT S E SVÝM LÉKAŘEM, ZDA JSOU PRO VÁS TIANDE ČAJE VHODNÉ, OBSAHUJÍ SPOUSTU BYLINEK, A TY SE BOHUŽEL S NĚKTERÝMI LÉKY NESNESOU!!!

 

    BYLINNÝ ČAJ TIBETSKÝ SBĚR

    "Zbav se přebytků - buď v kondici."

    Účinky: odvádí z těla přebytečné soli, upravuje cholesterol a vysoký

    krevní tlak, pozitivně působí na onemocnění kardivaskulárního systému,

    čistí a obnovuje fungování tlustého střeva, čistí játra, podporuje 

    ledviny, dodává jim energii, zlepšuje a normalizuje práci slinivky břišní.

    Dále se využívá při zánětech močového měchýře, regeneruje nervový

    systém, zlepšuje pružnost kloubů, zabraňuje vzniku kamenů v ledvinách, 

žlučníku či močovém měchýři, výrazně zlepšuje stav cév a žil, zlepšuje metabolismus, detoxikuje!!!

Složení:

Třezalka tečkovaná – léčí 99 nemocí, má výrazný uklidňující účinek, dodává sílu, proti nachlazení, bolestem v kříži, bolestem kloubů, stimuluje aktivitu trávicího ústrojí, zvyšuje aktivitu žluči, tonizuje krevní oběh, antimikrobiální, protizánětlivé účinky, příznivý vliv na játra, zmirňuje bolesti hlavy, normalizuje spánek, pomáhá při močové inkontinenci, při nespavosti, zmírňuje bolesti hlavy.

Pupeny břízy bělokoré – velmi výrazné dezinfekční vlastnosti, analytické vlastnické vlastnosti, snižuje propustnost kapilár, silný antioxidant, dodává vitamin C, močopudný účinek, čistí krev, zlepšuje látkovou výměnu, odstraňuje otoky, příznivě působí při žaludečních vředech, chronických onemocněních ledvin a močového měchýře, při zánětu průdušek a průdušnic, při artritidě, revmatismu, kožních onemocněních, dně, chřipce, hemeroidech, velmi aktivně podporují působení třezalky tečkované.

Květ slaměnky – zvyšuje tonus žlučníku, vylučování žluči, snižuje koncentraci žlučových kyselin, dodává flavonoidy, které působí proti křečím na hladké stěny žlučníku a krevních cév, antibakteriální vlastnosti, aktivuje slinivku břišní, používá se při zánětech močového měchýře, při gynekologických onemocnění.

Květy heřmánku pravého  – zlepšuje chuť, harmonizuje všechny byliny, protikřečové, antiseptické účinky, zvyšuje sekreci trávících žláz.

Květy smilu písečného - pomáhá vylučování žluči, normalizuje koncentraci bilirubinu a aktivuje slinivku břišní.

 

    BYLINNÝ ČAJ S DĚHELEM ČÍNSKÝM A TUŽEBNÍKEM PRO ŽENY

    "Silný ochránce ženského těla."

    Účinky: pracuje v organismu ženy, chrání játra, slezinu, srdce, prsní

    žlázy, zvyšuje imunitu ženy, pomáhá při uzlinách v prsou a při

    zvětšených lymfatických uzlinách, při hormonální nerovnováze.

   

 

 

Složení:

Andělika čínská – hlavní byliny (ženský ženšen) neboli tráva andělů – umí vyléčit až 100 nemocí,výrazně působí na meridián srdce, jater, sleziny, celkově tonizuje organismus, dodává vitalitu, aktivně pomáhá při nemocech reprodukčního systému, při zánětlivých procesech, bolestivé či nepravidelné menstruace, premenstruačního syndromu, při poruchách menstruačního cyklu, problémy s děložním čípkem, neplodnosti, menopauze, čistí od usazenin prsní žlázy.

Tužebník – vysoká koncentrace přírodního aspirinu, ředí krev, tonizující a zklidňující vlastnosti, jemné diuretikum, odvádí přebytečnou vodu z těla, používá se při z výšeném pocení.

Kořen lopuchu – protinádorové účinky, jemné diuretikum, zvyšuje produkci mateřského mléka.

Oman pravý (devětsil) – využívá si při gynekologických problémech, má protizánětlivý, antimikrobiální a protiparazitní účinek, močopudný, reguluje látkovou výměnu, zlepšuje odolnost organismu, velmi dobrý prostředek k čištění těla od toxinů.

Kořen a oddenek lékořice – omlazující, protizánětlivé účinky, zlepšuje imunitu.

Oregano – ochráncem a pomocníkem žen při gynekologických onemocněních.

Srdečník sibiřský – zlepšuje chuť, uklidňuje, snižuje krevní tlak, používá se při nespavosti.

Květy heřmánku lékařského – zlepšují chuť čaje.

 

    BYLINNÝ ČAJ S OSTROPESTŘCEM MARIÁNSKÝM

    "Pro ochranu jater."

    Účinky: na detoxikaci a podporu jater!!! Čaj dodává aktivná látky,

    regeneruje energetický potenciál při intoxikaci organismu

    (akutních - alkohol, drogy; i chronických). Čaj také kromě čištění

    jater posiluje kardiovaskulární systém, má protikřečový a proti-

    zánětlivý účinek, zrychluje metabolismus, zlepšuje činnost žaludku,

    výrazně zvyšuje funkci slinivky břišní, upravuje váhu, posiluje imunitní

systém, výtazně ovlivňuje zrak, zlepšuje barvu očního bělma.

Čaj je účinný pomocník v boji s rakovinou - ostropestřec zastavuje výživu nádoru!!!

Chrání jaterní buňky, čistí střeva.

Složení:

Ostropestřec mariánský – čistí játra, zvyšuje detoxikační schopnost jater, protizánětlivý, ochranný účinek při ztučnění jater, hepatitidě, cirhóze jater, zvyšuje imunitu u HIV pozitivních, čistí naše tělo od toxinu, zlepšuje metabolismus.

Květy slaměnky – podporuje a zvyšuje účinky ostropestřce, u zánětů jater a ledvin, chronického zánětu žlučníku se používá její odvar

Semena kukuřice, kukuřičné vlasy – usnadňuje oddělení žluči, snižují její viskozitu, jemný protiparazitální účinek, pomáhá při chronické hepatitidě, při zánětu žlučníku, odvádí sůl z těla

Plody kmínu – zlepšují chuť k jídlu, výrazný antimikrobiální účinek

Tráva a květ z třezalky tečkované – protizánětlivý účinek, zastavuje krvácení, příznivý vliv na játra, žlučník, reguluje látkovou výměnu, podporuje trávení.

Truskavec ptačí – protizánětlivý a posilující účinek při zánětu jater, pomáhá při onemocnění ledvin, močového měchýře, žaludku, detoxikuje, zvyšuje detoxikační schopnost jater, zvyšuje protinádorovou imunitu těla.

 

    BYLINNÝ ČAJ S VRBOVKOU A MARALÍN KOŘENEM PRO MUŽE

    "Mužské zdraví funguje jako stroj."

    Účinky: přispívá k normální funkci močových cets, prostaty

    a kardiovaskulárnního systému. Zvyšuje mužskou vitalitu, dodává

    energii, na podporu libida, zvyšuje potenci a sexuální aktivitu a chuť

    na sex (prodlužuje potěšení bez vysílení). Čaj má protistresové účinky.

   

 

Složení:

Vrbovka horská – vyrůstá jako první na místě vyhořelých travních luk, obnovuje život půdy po požáru, posiluje imunitní systém, zvyšuje fyzickou vytrvalost, protistresový účinek.

Maralí kořen – žijící legenda orientální medicíny, velmi silně zvyšuje vitalitu mužského organismu, dává silu, jistotu, zlepšuje potenci, rozšiřuje periferní cévy, zvyšuje rychlost proudění krve, má stimulační účinek na CNS, zvyšuje odolnost organismu vůči působení nepříznivých vlivů životního prostředí, zvyšuje a podporuje působení vrbovky horské.

Třezalka tečkovaná, rozmarýn, chmel – přispívají ke zlepšení prokrvení prostaty, zvyšují sexuální chuť, libido.

List kopřivy, tráva čekanky, plody divokého šípku – zlepšují chuť čaje, zlepšují látkovou výměnu, posilují imunitu.