DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Přírodní kosmetika z Tibetu

Zázvorový čaj

 

ZÁZVOROVÝ ČAJ

1.

Zázvor = nazýván jako „král koření“ nebo také jako „kořen života“.

Zázvor obsahuje naprosto unikátní kombinace chutí a především léčivých vlastností.

2.

Tradiční čínská medicína o zázvoru říká:

„Neprožiješ ani jeden den bez zázvoru.“ Zázvor oživuje v organismu „jangovou“ složku, čili ji v organismu vyrovnává nebo doplňuje. A léčí „studené choroby“, které jsou spojené právě s nedostatkem energie „jang“ v lidském organismu.

3.

Zázvor působí především na trávicí a dýchací soustavu. Jeho účinky jsou, že zahřívá krev, obnovuje a vyrovnává energii „jang“ v organismu, ohřívá plíce a vypuzuje z lidského organismu přebytečné tekutiny.

Co se týká tropismu (= orientace živých organismů podle nějaké stimulace, podráždění nebo podnětu) – má vliv na meridiány (= dráhy energie, akupunkturní dráhy) srdce, plic, sleziny a žaludku.

4.

Pozn.: Cerebrovaskulární nemoci jsou skupinou onemocnění centrální nervové soustavy (CNS), cerebrovaskulární insuficience = plošném postižení mozku.

5.

Pozn. Avitaminóza = onemocnění způsobené nedostatkem vitamínů. Endarteritida = zánětlivé postižení vnitřní vrstvy tepen, způsobující poruchu prokrvení a poškození tepenné stěny s možností tvorby výdutě. Dysurické poruchy = bolestivé močení.

6.

Pozn. Neuritida lícního nervu = nastává, když nervy, které ovládají obličejové svaly, se na jedné straně zvětší nebo jsou zanícené. Enteritida = zánět tenkého střeva. Dyskineze střev = projevuje se snížením pohybu střeva a výskytem zácpy, jež doprovází velké bolesti břicha, které bývají největší hlavně po jídle.

                7.                                

8.

Zázvor, stejně jako jakákoliv jiná bylina, má i svá omezení, vedlejší účinky!

Nadměrné užívání = 4 a více šálků denně.

Vnitřní horečka = zázvor dodává teplo, ale při vnitřní horečce je potřeba ochlazovat!

9.

V dnešní době je většina z nás více „jing“. Vše okolo nás, potraviny, způsob života – „jing“. „Jang“ mají vyrovnaný lidé, co ve VELKÉM konzumují maso :-)

10.

Pozn. Bílý povlak na jazyku – zkuste každé ráno vzít lžičku a jet s ní od konce jazyku dopředu – uvidíte, kolik povlaku sami máte. Čím více povlaku = tím více toxinů v těle!

Bolesti v kloubech = ve všech kloubech – to proto, že tělo ukládá toxiny co nejdál od důležitých orgánů – a ukládá je do kloubů!

         11.             

 

 12.

 

 

CO OBSAHUJE JEDNO BALENÍ TIANDE ZÁZVOROVÉHO ČAJE?

13.

14.

Antiparazitikum = působí proti parazitům v lidském organismu. Paraziti v těle způsobují cca z 80% nemoci lidského těla!

Expektorans = léčivo, které podporuje uvolnění a odstranění hlenu z dýchací soustavy (podporuje vykašlávání).

Spazmolytikum = lék uvolňující křeče.

Tonikum = obnovuje energii v lidském těle.

15.

Zázvor rozpouští parazity a jejich VAJÍČKA, a to NEJEN ve střevě, ale také UVNITŘ buněk!!!

16.

Zázvorový čaj – štít proti nachlazení, chřipkám a všem nemocem z podchlazení!

17.

Doporučuje se i u dětí – proti nevolnosti při cestování, místo chemických léků ;-)

18.

Zlepšuje sexuální život :-) a tím i vztahy mezi partnery :-)

19.

20.

Zázvorový čaj je skvělý pro krásnou pokožku – čímž skvěle doplňuje kosmetické produkty TianDe :-)

Zvyšuje přísun vody do kůže = hydratuje pokožku! Týká se to nejen obličeje, ale pokožky celého těla!

21.

Třtinový cukr je méně kalorický než bílý cukr.

Zázvorový čaj detoxikuje organismus = zbavuje tělo toxinů! Pokud je toxinů spousta, tělo je začne ukládat mimo klouby do partií boků, hýždí, stehen… Zázvorový čaj nás ale zbavuje toxinů z celého těla, i z těchto partií a díky tomu dochází k hubnutí.

Pro zvýšení účinku hubnutí se doporučuje přidat černý pepř. Černý pepř se se zázvorovým čajem skvěle doplňují. Nečekejte ale 2kg za den!!! Hubnutí musí být pomalý proces, aby nenarušil fungování organismu!!! Budete hubnout sice pomalu, ale trvale!!! Žádný jo-jo efekt :-)

22.

 

„ Užívejte zázvorový čaj TianDe s požitkem a on si najde způsob, jak se Vám odvděčit!“

V dnešní době spousta lidí znehodnotila význam čaje, čaj je léčivý, proto bychom měli při jeho pití dodržovat určitý rituál.

Pít čaj v klidu! Správně by se čaj měl připravovat do speciálních čajových hrnků (jsou nižší a širší)! Čaj by se měl připravovat z vařící vody, ale ne z varné konvice, ale z vody ohřívané na plamenu! A měla by se používat smaltovaná konvice.

Pokud chcete, aby zázvorový čaj fungoval tak jak má, v klidu si ho připravte, najděte si cca 20-30 minut volného času, neberte si čaj k novinám či TV. Čaj popíjejte v klidu a při tom se snažte vyčistit si svou mysl! Nemyslete na problémy, úkoly, že nemáte peníze (nebo že jich máte mnoho :-) ), na zdravotní problémy!!!

Prostě si jen sedněte, na nic nemyslete, popíjejte čaj a vnímejte pouze ty látky, které z čaje vstupují do Vašeho organismu, a vnímejte ty pocity!!!

 

Pokud toto budete dělat pravidelně, stane se několik věcí:

1. zázvor bude opravdu působit tam kde je potřeba a bude působit velmi silně = bude velmi zdárně léčit Váš organismus!!!

2. Dojde k obrovskému zklidnění a vyčištění Vaší mysli. Tím že se zklidníte, budete mít také více energie, dokážete udělat mnohem více práce. Dokážete být užiteční mnoha dalším lidem, protože budete kolem sebe rozdávat radost a klid.

Pocit který zažijete při pití čaje v klidu, je naprosto nepopsatelný. Je potřeba si to vyzkoušet na vlastní kůži. Udělat si z toho pití čaje opravdu rituál. Rituál, kdy se těch cca 20 minut budete věnovat pouze a jen tomu pití čaje a ničemu jinému! Nebudete brát telefony, nebudete odpovídat na SMS či emaily, prostě v tu chvíli si uděláte čas pouze a pouze PRO SEBE A PRO SVŮJ ŠÁLEK ZÁZVOROVÉHO ČAJE!!!

Pokud to takto budete dělat a budete to dělat pravidelně, Váš život se velmi změní :-)

 

„Užívejte zázvorový čaj TianDe s požitkem a on si najde způsob, jak se Vám odvděčit!“